Şirket Kapasitesi

Şirket Kapasitesi

Türkiye'nin En Kaliteli Rollergin Pamuğu.

 

Türkiye'nin en modern çırçır tesisine sahip Toprak Tarım, kaliteli ve temiz pamuk lifinin elde edilmesinde en iyi örnekler arasında gösterilmektedir. Firmamızın Çukurova’da bulunan tesislerindeki 330 makinalı çırçır bölümlerinde Sawgin kütlü temizleme makineleri bulunuyor.

 

Temiz ve kaliteli ürün konusunda Toprak Tarım olarak Türkiye’de bir ilki başardık.

 

Sawgin temizliğinde ve Rollergin değerlerine sahip en kaliteli elyafı üretiyoruz. Firmamız, Sawgin teknolojisinde bulunan Tower Dryer (kurutma kulesi), Inclined Cleraner (kütlü klineri), Trashmaster (orta-küçük boy yabancı madde döker), Stick Machine (büyük boy yabancı madde ve çubuk çöp döker), Feeder (şif döker) ve Lint Cleaner (mahlıç klineri) gibi ürünleri, rollergin ile buluşturarak, en kaliteli ve temiz uzun elyafını Türk tekstiline sunuyor. Günde 800 ton çekirdekli pamuk en kaliteli temizlik ve çekirdeğinden ayırma işlemlerinden geçiyor. Günde 315 ton çekirdeksiz pamuk elde edilip, bunların preselenmesiyle günde yaklaşık olarak 1400 balya, pamuk ortaya çıkarılıyor. Bu istatistiklerle Avrupa’nın en büyük kapasiteli rollergin pamuk işletmesine sahip olmanın gururunu yaşıyoruz.

 

Mısır Tedarikçiliğinde Lider Kuruluş 

 

Kendi alanında Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük kuruluşu olan Toprak Tarım’ın Çukurova’da bulunan beş farklı tesisinde mısır ve pamuk alımı yapılmaktadır. 220.000 tonluk ‘Uzun süreli mısır stoklama depoları’ ile Avrupa’nın en büyük kapasitesine sahip olan Toprak Tarım’da günlük 15.000 ton mısır indiriliyor. Bu kapasite ile yaklaşık 15 günlük bir sürede depoların tamamı dolduruluyor. Çukurova’nın en kaliteli mısırlarının depolandığı tesislerde, gerekli bütün havalandırma ekipmanları ile ürünün 3 yıla kadar sağlıklı bir şekilde kalması sağlanıyor. Kuruluşumuzdan bu yana Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen yağ, iplik, nişasta hayvancılık ve yem sektörlerine hizmet veriyoruz.

 

Toplam Alan: 90.000 m²

Depo: 53.000 m²

Mısır Depolama: 200.000 ton

Mısır Boşaltma: 20.000 ton (günlük)

Mısır Kurutma: 6.000 ton (günlük)

Çırçır sayısı: 330 adet

Pamuk İşleme: 800 ton (günlük)

Balya Üretimi: 320 ton / 1300 balya (günlük)

Çiğit Üretimi: 400 ton (günlük)

Elektrik Üretimi: 3 mWp Güneş Enerjisi Santrali